Драгобрат

Було це дуже давно. В одному селі жили собі два брати-близнюки. Покохали вони одну дівчину, а були такі подібні один на одного, що дівчина кохала обох.

Якось вона їм сказала, що одружиться з тим, хто принесе їй з гір шовкову косицю — едельвейс.

Пішли брати-близнюки шукати, і зустрілися вони дорогою зі старезним дідусем. Розказали про все старому, а він і каже:

— Беріть ліпше хтось із вас мій едельвейс, дарма що трохи засушений.

Та не погодилися хлопці, бо то було б не по правді. Тоді повів їх дід до стрімкої гори, де якраз ріс один едельвейс, і почали видиратися хлопці по тій горі до косиці, один з одного боку, другий з другого, і одночасно простягнули руки до квітки. І тієї ж миті верхівка скелі зірвалася, і обидва розбилися.

Старенький сповістив про смерть братів їхню кохану дівчину. Вийшла вона на полонину і заплакала. Плакала кілька днів. Зі сліз її утворилося озеро. А гору відтоді називають Близниці.    Місцину, яка «утворилася» в результаті цієї романтичної історії, можна щодня споглядати скрізь вікна чи з тераси «Пік Готелю».

     У нас враження єднання з природою межує з реальністю.

   Безмежне зоряне небо у ночі, схід сонця над Говерлою, запах альпійських трав та ягід, велич найвищих Карпатських вершин, свіжість води гірських озер та струмків, потужний подих вітру - беззаперечно підійде тим, хто схоче відволіктися від галасливих міст сучасної цивілізації.

Updated 1 рік тому